TOGED ve Gagauzlar Derneğinden Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliğine ziyaret  

Mart 14, 2019 0 Yorum Türkiye 568 Görüntülenme
TOGED ve Gagauzlar Derneğinden Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliğine ziyaret  

TOGED ve Gaguzlar Derneği Başkanları, Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliğini ziyaret etti. Görüşmede Türk Dünyasının farklı coğrafyalarında benzer sorunların yaşandığı konusuna değinilirken, sorunları aşabilmek adına birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi üzerinde duruldu.

Toplumsal Gelişim Derneği (TOGED) Başkanı Abdullah Uluyurt, Gaguzlar Derneği Başkanı Dr. İrina Yüsümbeli ve ajansımızın editörü Gülsüm Mustafova’dan oluşan Türk dünyası heyeti Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü’yü yeni görevinden dolayı tebrik ziyaretinde bulundular.

Temsilcilik makamında gerçekleşen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tütüncü; “Türk dünyasının farklı coğrafyalarında benzer sorunlarla karşı karşıya kalmaktayız. Bu nedenle sorunların üstesinden gelmek için hep birlikte harekat etmek mecburiyetindeyiz” ifadelerini kullandı.
Türk dünyasının ayrılmaz bir parçası olan Türkmeneli’nin tüm kurum ve kuruluşlarıyla soydaşlarının yanında olduğunu belirten Tütüncü: “ITC Türkiye Temsilciliği olarak soydaş kuruluşlarla her zaman işbirliği ve dayanışma içinde olmaktan yanayız” dedi.
Uluyurt ve Yüsümbeli yurtiçinde ve yurt dışında yaptıkları ve yapacakları çalışmalarla ilgili Tütüncü’ye bilgi verdiler.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!