Trabzon’da Dünya Beşten Büyüktür Birleşmiş Milletler Konferansı Gerçekleşti

Kasım 26, 2017 0 Yorum Kongreler 1480 Görüntülenme

Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği (KULDER) tarafından 25-26 Kasım 2017 tarihlerinde uluslararası öğrencilerin katılımları ile  Dünya Beşten Büyüktür Birleşmiş Milletler Konferansı gerçekleştirildi.

Konferansta 90 farklı ülkeden gelip Türkiye’de eğitim gören öğrenciler kendi ülkelerini temsil ettiler. Katılımcılar farklı oturumlarda ülkelerin problemleri ve çözüm yolları tartıştılar. Bölgesel sorunlar için ayrı oturumlar düzenlenerek Türkistan, Kafkasya, Orta Doğu, Güney Asya, Güney Doğu Asya ve Afrika’nın sorunları tartışıldı.

Konferansa Trabzon Valisi Yücel Yavuz’un yanı sıra Türkiye’deki Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), Trabzon Ortahisar Belediyesi ve Göç İdaresi Başkanlığından yöneticiler ile Gürcistan ve İran konsolosluğu temsilcileri de katıldı. 

Konferansın oturumlarında, lisanüstü öğrencilerinin bahsettiği küresel sorunlar ve çözüm yolları katılımcıların ilgisini çekti. Çok sayıda katılımcının takip ettiği Konferansta, sunulan bildiriler kitap haline getirilecek.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!