Türk Dünyasının Edebiyat Yarışması Başlıyor

Haziran 9, 2018 0 Yorum Duyurular , Eğitim 865 Görüntülenme
Türk Dünyasının Edebiyat Yarışması Başlıyor

Türk Dünyasında Edebiyat Adamı Ödülleri V. Uluslararası Kaşgarlı Mahmut Hikaye Yarışması sahiplerini arıyor.  Son başvuru tarihi 31 Ağustos olarak belirlendi.

Avrasya Yazarlar Birliği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRKSOY’un desteğiyle düzenlenen V. Uluslararası Kaşgarlı Mahmut Hikaye Yarışması başlıyor.

Hikaye konularının serbest olduğu yarışmanın son başvuru tarihi 31 Ağustos olarak belirlendi. Bölgelerde dereceye girenler 30 Eylül’de açıklanacak. En iyi hikayeye 20 bin, ikinciye 15 bin, üçüncüye ise 10 bin lira para ödülü verilecek. Düzenlenecek uluslararası ödül töreni ise Aralık’ta Ankara’da gerçekleşecek.

En çok iki ayrı hikâye ile katılmanın mümkün olduğu yarışmada, gönderilecek hikâyelerin her birinin 1.000 – 10.000 kelimeden oluşması gerekiyor.

Hikayelerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekiyor. Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin üzerinde sadece rumuz kullanılacak.

Yarışmaya katılacak eserler belirtilen adreslere elden, e posta veya posta yolu ile teslim edilebilir. E posta ile avrasyayazarlarbirligi@gmail.com adresine başvurular yapılabilir.

Türkiye’de Başvurular: Avrasya Yazarlar Birliği Sakarya Mah. Göztepe Sokak 5/A Altındağ-Ankara adresine yapılacak.

 

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!