Türk Keneşi Genel Sekreteri, Azerbaycan Dışişleri Bakanı ile Görüştü

Şubat 24, 2021 0 Yorum Türkistan 334 Görüntülenme
Türk Keneşi Genel Sekreteri, Azerbaycan Dışişleri Bakanı ile Görüştü

Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Türkiye’ye ziyarette bulunan Azerbaycan  Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile 23 Şubat 2021 tarihinde Ankara’da bir araya gelerek görüşme gerçekleştirdi.

Toplantı esnasında, Genel Sekreter ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı, Türk Keneşi’nin mevcut çalışma programında yer alan çeşitli konuların yanı sıra uluslararası ve bölgesel gündemdeki öncelikli meseleler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Taraflar, Mart 2021 sonunda Kazakistan’ın Türkistan kentinde düzenlenmesi planlanan Türk Keneşi Zirvesi gayri resmi ve bu yılın sonbaharında İstanbul’da yapılması planlanan olağan zirve de dahil olmak üzere yaklaşan önemli etkinliklerin hazırlıklarını ele aldılar.

Azerbaycan Dışişleri Bakanı ve Genel Sekreter, Türk Konseyi Üye Devletleri arasında gelecekteki işbirliği stratejisine de değindiler.

Genel Sekreter Amreyev ve Bakan Bayramov, üye ülkeler arasında işbirliğini derinleştirecek, ortak çaba ve karşılıklı desteği artıracak girişimlerin devamı konusunda hemfikir olduklarını dile getirdiler.

Kaynak: Türk Keneşi

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!