Türkistan ve Taşkent hızlı trenle bağlanacak

Haziran 24, 2019 0 Yorum Türkistan 459 Görüntülenme
Türkistan ve Taşkent hızlı trenle bağlanacak

Tengrinews.kz haber sitesi, Türkistan eyaleti valiliğinin basın ofisine atıfta bulunarak, Türkistan ve Taşkent arasında hızlı tren hattı inşa edileceğini iletti.

Kazakistan ve Özbekistan’ın Hükümetlerarası İkili İşbirliği Komisyonun 18. toplantısında, Türkistan eyaleti başkanı Umirzak Şukeyev, Özbekistan Başbakanı Abdullah Aripov,  Su İşleri Bakanı Şavkat Khamraev ve Özbekistan Demir Yollari Yönetim Kurulu Başkanı Khusnutdin Hasilov bir araya geldi. Söz konusu toplantıda, Türkistan eyaleti başkanı Umirzak Şukeev ve Özbekistan Demir Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Khusnutdin Hasilov, Türkistan – Taşkent demiryolunun inşaatı hakkında  bildiriye imza attı.

Toplantıda ayrıca, “Dostık” su kanal aracılığıyla tedarik edilen su hacmindeki artış konuşularak; bu konuda Tacikistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Kazakistan arasında Hükümetlerarası Çalışma Grubu’nun kurulmasına karar verildi. Hükümetlerarası İkili İşbirliği Komisyonun 18. Toplantısı sonucunda elde edilen bir diğer önemli gelişme, ortak turizm rotalarını geliştirme amaçlı Türkistan eyaleti ve Taşkent bölgesi valiliği arasında imzalanan bildiri oldu.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!