Türkiye Kudüs’ü Şerif İçin Ayakta

Aralık 9, 2017 0 Yorum Bölgeler , Fotoğraflar , Türkiye 1558 Görüntülenme
Türkiye Kudüs’ü Şerif İçin Ayakta

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın Küdüs ile ilgili açıklamasının ardından Türkiye’nin 81 ilinde  karara karşı protesto düzenlendi. Dün cuma namazından sonra büyük camilerden binlerce Müslüman bu karara karşı tepkileri gösterdi. Karar açıklamasının hemen ardından Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği önünde de kalabalıklar oluştu.

Erzurum Tek Yürek Kudüs İçin Yürüdü

Binlerce kişi Narmanlı Camii önünden yürüyüş başladı. Etkinliğe katılanlar hava sıcaklığının sıfırın altında olmasına rağmen yaklaşık 1 kilometrelik mesafeni yürüyerek Havuzbaşı kent meydanına kadar geldiler. Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları taşıyan protestocular yaptıkları tezahüratlarla Filistin’in yanında olduklarını ve Küdüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımadıklarını dile getirdiler. Katılımcılar arasında yerli halk ve öğrencilerin yanı sıra Vali Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye başkanı Mehmet Sekmen de vardı. Eylem Havuzbaşı meydanında İstaklal Marşı’nın okunmasından sonra sona erdi.

Erzurum

İstanbul’da Kudüs İçin büyük destek mitingi

İstanbul’da ise Fatih caminin önünde protesto edildi. Binlerce vatandaşın katıldığı protestoya, “Katil İsrail, iş birlikçi ABD”, “Kudüs bizimdir, bizim kalacak”, “Kudüs’e selam, direnişe devam” şeklinde sloganlar atıp tekbir getirdi.

İstanbul

 

 

Nijat Pirizade

Çağatay Kocaömer

Nowazes Ali Khan

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!