UDEF Başkanı Bolat İzmir’de

Mart 11, 2018 0 Yorum Bölgeler , Türkiye 956 Görüntülenme
UDEF Başkanı Bolat İzmir’de

İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği’nin yeni binasının açılışı Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkanı (UDEF)  Mehmet Ali Bolat’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış töreni, 10 Mart Cumartesi günü UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat, Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Yeni Dünya Vakfı İzmir Temsil Heyeti Başkanı Hayrettin Aydın ve diğer konukların katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Açılışta konuşma yapan İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği Başkanı Doç.Dr. Mehmet Çevik  dernek olarak yaptıkları faaliyetlerden bahsetti.

Çevik,  “Bu  gün davetimize icabet edip gelen tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz. İster İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği olarak,  isterse de derneğimizin bağlı olduğu Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu, ülkemize misafir olarak gelen öğrencilerimizin  daha iyi bir şekilde eğitim alması için, her hangi bir sorunla karşılaşmaması için veya karşılaşdıkları sorunların çözülmesi için elimizden gelen her şeyi her zaman yapmıştır ve yapmaya da hazırız. İzmir`de eğitim almakta olan 4 bin`e yakın misafir öğrenci, derneğimizin kapılarının onların yüzüne her zaman açık olduğunu bilmektedir. Gelecek faaliyetlerimizde de değerli öğrenci kardeşlerimizle beraber güzel projelere imza atacağımızdan hiç şübhemiz yoktur” dedi.

Açılış programında konuşma yapan UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat “İzmir’de federasyonumuza bağlı olarak çalışmalar yürüten İzmir derneğinin güzel çalışmalara imza attığının şahidi olmak hepimiz için gurur vericidir. Federasyonumuza bağlı 56 uluslararası öğrenci derneğimiz var. 25 ilde ise  temsilciliğimiz faaliyetlerini sürdürmektedir. Öğrenci sayısının az olduğu illerde gönüllü temsilcilerimiz görev başındalar. Ülkemizde yaklaşık 120  bin  uluslararası öğrenci eğitim almaktadır. Bunların 35  bine kadarı ile biz UDEF olarak tanışıyoruz. Kurulma amacımız ülkemize gelen öğrencilere ev sahipliği yapmak. Hangi ülkeden gelirse gelsin, hangi dil, din, ırk, neye mensup olursa olsun ülkemize gelmişse, bir üniversitede, lisede, her hangi bir okulda resmi olarak öğrenci ise bizim muhatabımızdır.

Ülkemize gelen kim olursa olsun onunla iletişim kurmak, ona yardımcı olmak, ülkemize adaptasyonunu sağlamak, iyi bir eğitim almasını sağlamak, iyi Türkçe öğrenmesini sağlamak, Türkiye’yi öğrenmesini sağlamak, onun ülkesi ile Türkiye arasındaki ilişkileri arttırmak, bir dostluk köprüsünü canlandırmak, mezun olup gittikten sonra Türkiye’nin gönül elçisi olarak ülkesinde bulunmasını sağlamak, ona orada destek vermek, hem derneklerimizin hem de federasyonumuzun başlıca amacıdır. Temennimiz  bu gün yeni binasının açılışını gerçekleştirdiğimiz İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği`nin   hayırlara vesile olmasıdır” dedi.

Etkinlikle konuşma yapan Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel de İZUMOD ve UDEF`in faaliyetlerini kıymetli bulduğunu değerlendirerek gelecekteki çalışmalarında başarılar diledi.

Program sonunda katılımcılara ikramlar sunuldu.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!