Ukraya’nın Üç Bölge Kurulundan Özbekistan Ziyareti

Mayıs 12, 2018 0 Yorum Türkistan 939 Görüntülenme
Ukraya’nın Üç Bölge Kurulundan Özbekistan Ziyareti

Ukrayna’nın Sumi, Lviv ve Herson bölgelerinin valileri Özbekistan’a resmi ziyarette bulunacak. Temelde iki ülke arasında bölgesel işbirliğini arttırmaya yönelik konular ele alınacak.

16-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek ziyarette, delegasyonların XXII Uluslararası Sergi ve Konferansı “Özbekistan Petrol ve Gazı”, “Enerji, Enerji Tasarrufu, Alternatif Enerji Kaynakları, Elektrik Donanımı, Bilgi ve Ölçü Aletleri, Kablolar” XIII Uluslararası Fuarı’na katılması bekleniyor.

Özbekistan Başbakan Yardımcısı ile bölge başkanları toplantısı ve iş dünyası forumlarında “Bölgesel İşbirliği Beklentileri” nin de yer aldığı ortak alanlarda kapsamlı bir programın yanı sıra imalat işletmelerine ziyaretler gerçekleştirilecek.

Semerkant bölgesi ve Lviv bölgesel devlet yönetiminin hakimiyeti arasında, bölgelerarası işbirliği konusunda iki taraflı bir Mutabakat Zaptı imzalanması bekleniyor.

Ayrıca, Ukrayna Büyükelçiliği’nin “İş + Turizm” programına uygun olarak, ülkenin üç bölgesinin temsilcileri Taşkent, Semerkant, Jizzakh, Karshi ve Buhara’nın manzaralarıyla tanışacaklar.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!