Ülkeler ve Fırsatlar Söyleşileri: Özbekistan

Mart 14, 2018 0 Yorum Bölgeler , Türkistan , Türkiye 973 Görüntülenme
ANKARA– Hacettepe Üniversitesi Teknokent’ta Ülkeler ve Fırsatlar söyleşileri Özbekistan’la devam etti. Hacettepe Teknokent A.Ş.’nin bünyesinde faaliyet gösteren Ar- Ge firmalarının dış ticaret hacimlerinin artırılması ve yeni pazar arayışlarına katkı sağlamak için 2017’de başlatılan Ülkeler ve Fırsatlar söyleşilerine firmaların yoğun ilgisi üzerine 2018 yılı içerisinde de söyleşileri devam ediyor.
 
Hacettepe Üniversitesi Teknopark’ın internet sayfasında yer alan habere göre 06.03.2018 tarihinde gerçekleştirilen Ülkeler ve Fırsatlar söyleşisine Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Alişir Azamhocayev, Özbekistan’ın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Ulugbek Azamov ve elçilik görevlilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Türk firmalarının yoğun ilgi gösterdiği söyleşiye teknokentin tanıtım filminin gösterilmesi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Ahmet Burçin Yereli ve Genel Müdür İlyas Yılmazyıldız’ın selamlama konuşması ile başlamış olup, katılımcı firmaların soru ve cevaplarıyla devam etmiştir.
Söyleşi sonunda Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Alişir Azamhocayev teknokent hakkında bilgi alarak teknokent firmalarını ziyaret etmiş olup, yakın dönemde Özbekistan’da kurulması planlanan teknoketler konusunda Hacettepe Teknokentin bilgi ve tecrübesinden faydalanmak istediklerini belirti.
Hulkar Burhanova

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!