UMED’ den Bilişim Teknoloji ve Medya Hukuku Paneli

Kasım 19, 2017 0 Yorum Medya 1182 Görüntülenme
UMED’ den Bilişim Teknoloji ve Medya Hukuku Paneli

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği tarafından Bilişim Teknoloji ve Medya Hukuku konulu paneli Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

Ataköşk Hotel’de gerçekleştirilen panele çok sayıda gazeteci, bilişim uzmanı, hukukçu, akademisyen, sivil toplum yetkilisi ve bürokrat katıldı. 

TRT Haber ve Spor Yayınları Daire Başkanı Yaşar Taşkın Koç, Haber Türk TV Genel Müdürü Veyis Ateş, NETCOM A.Ş Genel Müdürü, Bilişim Uzmanı Oğuz Memiş, UITSEC Teknoloji A.Ş CEO’su Batuhan Tosun, Cumhuriyet Savcısı Ahmet Aslan, Türk Patent ve Marka Kurumu Patent Dairesi Başkanı Salih Bektaş’ın panelist olarak katıldığı, Reuters Muhabiri Ercan Gürses’in moderatörlüğünü yaptığı programda konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü önemli mesajlar verdi.

Bakan Özlü konuşmasına “bilişim, teknoloji ve medya hukukunu, Türkiye’de ilk defa bu kadar kapsamlı bir şekilde masaya yatıracak olan bu panelin, benzer çalışmaların önünü açmasını diliyorum” dedi. Söz konusu panelde Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ankara İl Temsilciliği Yüksek Öğrenim Koordinatörlüğünce açılan “Medya İletişim Akademisi” nde başarılı olan öğrencilere Bakan Özlü tarafından sertifikaları verildi.

 

Sibel Mazrek

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!